Bolu’da Konut Yatırımı İçin 5 Sebep!

konut

Gayrimenkul yatırımının faydaları oldukça fazla. Doğru tercih yaptığınız takdirde öngörülebilir nakit akışının, mükemmel getirilerin, vergi avantajlarının ve yatırımınıza değer katmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bunları ve çok daha fazlasını sunan Bolu satılık daire seçenekleri arasından dilediğinize yatırım yapabilir ve böylece ihtiyaçlarınızı optimum şekilde karşılayabilirsiniz. Peki, konut yatırımı için neden Bolu’yu seçmelisiniz? İşte, Bolu’da yatırım yapmak için 5 neden!

konut

Gelişen Şehir Yapısı ve Nüfus

İnsanlar genellikle üniversite eğitimi veya iş fırsatları için şehir değiştirir. Bolu da en çok göç alan şehirlerden birisi. Nüfusu her geçen gün fazlalaşıyor. Bu da konut projelerini, süpermarket ve alışveriş merkezlerinin yapımını teşvik ediyor. Yüksek yaşam standardı sunan Bolu, emlak yatırımında da gözde şehirlerden biri oldu. Geçtiğimiz son on yılda, Bolu’daki olanakların ve insan nüfusunun artışı, burayı yatırım için harika bir konum haline getirdi.

Büyüyen İş Fırsatları

Bolu’da turizm, sanayi, ormancılık ve tarım, en temel ekonomik geçim kaynakları. Turizm açısından önemli bir yere sahip olan Bolu, her sene milyonlarca turistin uğrak yerlerinden biri. Kartalkaya Kayak Merkezi, Tarihi Bolu Evleri, Abant Gölü, Sarot Kaplıcası, Karacasu Kaplıcaları, arkeolojik kalıntılar, Bolu Müzesi ve antik kentler, dört mevsim boyunca Bolu’da turizmin canlı olmasını destekliyor. Günden güne popülaritesi artan Bolu turizmi, aynı zamanda iş fırsatlarını da çeşitlendiriyor. Sanayi, sağlık, hizmet, eğitim, üretim sektörü, orman ürünleri ve tarımsal üretim gibi alanlardaki istihdam seçenekleri de sürekli olarak yükseliş gösteriyor. Bu şehirde iş fırsatlarının bir hayli çok olması, Bolu satılık ev taleplerini artırıyor.

Gelişmiş Altyapı

Altyapı, gayrimenkul sektörü için önemli bir konu. Gelişmiş altyapı, ticareti mümkün kılar, işletmelere güç verir, çalışanların işlerine bağlılığını çoğaltır. Bununla birlikte, telekomünikasyon sistemleri, geniş bant ağları, demiryolları, enerji projeleri, boru hatları, ulaşım ağları, su bağlantıları gibi pek çok konu kent ekonomisinin bel kemiğini oluşturur. Bolu, gelişmiş altyapı sistemiyle de dikkat çeken bir şehir. Bu nedenle, yatırımcıların konut alımı için Bolu’yu tercih etmelerinin en büyük nedenlerinden biri de üst düzey altyapı sistemine sahip olması.

Kira Getirisi

Ormanların yoğunlukta olduğu Bolu kenti, denize kıyısı olmayan, fakat gölleri ve akarsularıyla ünlü olan bir yerleşim yeri. En başta Abant Gölü olmak üzere, çok sayıda doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Yaşanılacak en güzel şehirlerden biri olarak da öne çıkan Bolu, konut yatırımcılarının da ilk tercihleri arasında sayılıyor. Her yıl binlerce üniversite öğrencisi Bolu’ya yerleşiyor. Aynı şekilde pek çok insan Bolu’daki iş fırsatlarından yararlanmak ya da memurluk görevini sürdürmek için bu şehre taşınıyor. Haliyle Bolu’da konut ihtiyacı sürekli olarak artıyor. Bu da demek oluyor ki, Bolu’da yerli olmayan nüfus sirkülasyonu fazla olduğundan, bu şehirde bir ev sahibi olmak kira getirisi açısından da avantaj yaratır. Bolu daire fiyatları ve kira getirisi karşılaştırması yaptığımızda, buradaki konutlara yatırım yapmanın büyük kar sağladığını söyleyebiliriz.

konut

Rahat Ulaşım Ağı

İyi ulaşım bağlantıları, insanlara, işletmelere, çevreye ve genel ekonomiye doğrudan fayda sağlar. Bolu, İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden kolayca ulaşılabilen bir konumda. Anadolu’dan ve İstanbul’dan rahatça ulaşım sağlanan bir şehir olması, Bolu’nun önemini yükseltiyor. Ayrıca, gelişmiş ulaşım ağları kente seyahati daha kolay hale getiriyor. Şehir içi ulaşımın da rahat olduğu Bolu’da, bir yerden başka bir yere gitmek zamandan kazandırıyor. Bolu’nun ulaşım yönünden gelişmiş olması ve büyük şehirlere yakınlığı, konut yatırımı için ideal bir şehir olduğunu doğruluyor.